Bez kategorii

Inż. Andrea Rossi i cudowne źródło energii

Demonstracja w Bolonii odbyła się w atmosferze komedii kryminalnej: wynalazca jest bardzo zadowolony z efektów, ale pokazał nie całkiem to, co obiecywał pokazać i jak zwykle nie dał nikomu dokonać niezależnych pomiarów ani zapoznać się dokładnie z budową „reaktora”. Wśród przyrządów pomiarowych była np. waga łazienkowa „skalibrowana przez dwie osoby, które znały swoją wagę”:

Digital bathroom scale used for weighing the E-cat. It was calibrated by

two persons knowing their weight


tinyurl.com/3lgbglv

Ponadto okazuje się, że:

Z rzekomego kontraktu z parterami w USA nic nie wyszło („bo warunki były nie do zaakceptowania”).

Inżynier Rossi odsiedział już w przeszłości kilka lat skutkiem przekrętu znanego jako afera Petroldragon. Tu jest jego własna automartyrologia, spisana w niewiarygodnie okalecznonej angielszczyźnie, zdumiewającej u kogoś, kto rzekomo studiował i pracował w USA przez wiele lat.

Dyplom inżyniera zdobył Rossi na Uniwersytecie Kensington:

ingandrearossi.net/gli-inizi/

Uniwersytet ten, działający na Hawajach i w Kalifornii, został kilka lat temu zamknięty sądownie za handel bezwartościowymi dyplomami.

Ktoś jeszcze wierzy w Rossiego i jego cudowny reaktor?Penguyn! Penguyn! Looming bright

In the long Antarctic night!

Bez kategorii

Nie Fusion a e-CAT

Ani tez kamien filozoficzny

Jak dotad srodki masowego przekazu nie sa zainteresowane wynalazkiem inz. Andrea Rossi….., produkcji energi cieplnej z wodoru i niklu w obecnosci katalizatorow.

Proces w ktorym nie sa uzyte materialy radioaktywne i niema odpadow radioaktywnych. Slabe promieniowanie jakie wystepuje w procesie transmutacji niklu w miedz, zanika wkrotce po wylaczeniu reaktora. Zas koszty produkcji energi sa duzo nizsze niz ze spalania wegla.

Mimo ze inz. Rossi unika wyjawnienia szczegolow do czasu uzyskania patentu i uruchomienia pierwszego zakladu energetycznego o mocy 1MW w Grecji w pazdzierniku tego roku, z jego blogu na www.journal-of-nuclear-physics.com w ktorym odpowiada na zadawane mu pytania, mozna dowiedziec sie pewnych informacji.

I tak, okreslenie zaklad energetyczny o mocy 1MW wyglada smiesznie gdy calosc okolo 100 reaktorow miesci sie w pojemniku o wymiarach 3m x 2m x2m zas calosc wazy 2tony. A wiec moze byc przywieziona na miejsce w kontenerze.

Na pytanie czy sa jakies pracujace obecnie reaktory i w jakich rejonach geograficznych?

Odpowiedz jest. 97reaktorow w 4-ech krajach. Prawdopodobnie u zaufanych osob prywatnych czy instytucji.

Jak mozliwe jest wprowadzenie do masowej produkcji?

Odpowiada ze jego firma jest juz zdolna produkowac dziesiatki tysiecy reaktorow rocznie. A wiec jest mozliwosc uruchomienia wielu takich firm w roznych krajach swiata a tym samym produkowac te urzadzenia masowo.

Dlatego widocznie, inz. Rossi nie zabiega o reklame w prasie i telewizji, tylko robi swoje.