Bez kategorii

AHE: Nagrody dla nauczycieli na finał kampanii

Konferencja otwarta „Uczeń trudny czy twórczy” oraz uroczyste nagrodzenie laureatów konkursu na Twórczego Nauczyciela” zakończyły I ogólnopolską kampanię społeczną: „Uczeń też człowiek. Twórczy Indywidualista”.

– „Uczeń twórczy to uczeń wymagający, dociekliwy, odważny, poszukujący i z poczuciem humoru. Często nie jest ulubieńcem nauczycieli, bo stanowi dla nich wyzwanie, a pytania, które stawia mogą być dla pedagoga kłopotliwe. Uważany jest za dziecko trudne i niestety z tego powodu często niedoceniane przez społeczność szkolną” – mówił na rozpoczęcie konferencji prof. Krzysztof Szmidt, który od wielu lat zajmuje się pedagogiką twórczości.

O kampanii

W ramach kampanii „Uczeń też człowiek. Twórczy Indywidualista” blisko 1000 osób

– uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli wzięło udział w bezpłatnych poradach pedagogicznych i warsztatach stymulujących twórczy rozwój. Działania te były przeprowadzone od marca do października 2010 r.

w 12 miastach w całej Polsce: Łodzi, Lublinie, Międzyrzecu Podlaskim, Bytomiu, Grudziądzu, Bydgoszczy, Sieradzu, Trzciance, Koszalinie, Starachowicach, Głogowie

i Wieluniu. Odbył się także konkurs na najbardziej twórczego nauczyciela.

Konkurs na Twórczego Nauczyciela

Podczas konferencji uroczyście ogłoszono jego laureatów. Zwycięzcami konkursu zostali: Aneta Salamonowicz (nauczycielka j. angielskiego z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi), Jakub Wilamek (nauczyciel dziennikarstwa i komunikacji społecznej z XXXIV LO w Łodzi) i Dorota Żuchowska (nauczycielka łaciny z XVIII LO w Łodzi). Przyznano również 7 wyróżnień. Laureaci plebiscytu w przesłanych na konkurs prezentacjach udowodnili, że potrafią w nietypowy sposób przekazać wiedzę, zachęcić do nauki i rozwijania pasji. Inspirują i rozwijają wyobraźnię. Nauka pod ich okiem to nie zwykła lekcja, ale przygoda, wyzwanie, doświadczenie, a uczeń jest dla nich partnerem, z którym prowadzą twórczy dialog. Najlepsi otrzymali nagrody pieniężne, zniżki na studia podyplomowe oraz vouchery do SPA.

Organizatorzy

Kampania została zorganizowana przez AHE w Łodzi we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Rzecznika Praw Dziecka i Marszałka Województwa Łódzkiego.

www.uczentezczlowiek.ahe.lodz.pl