13296

Prof. Hołyst: a gdybym się zmniejszył milion ra…

Piękne marzenia, co więcej, możliwe do zrealizowania… Jednak na przeszkodzie stoi… nie kto inny jak polskie społeczeństwo. Większość Polaków wciąż tkwi w przekonaniu – płacę na służbę zdrowia – wymagam, natychmiast! Większość Polaków woli bić się kto jest lepszy PiS czy PO zamiast pracować. Ludzie wolą koczować pod krzyżem, bo jakiś bohater bajki im tak nakazał, zamiast zrobić coś pożytecznego… I stąd bierze się taki dystans między społeczeństwami tzw „zachodnimi” a Polską. Przykro na to patrzeć, sami sobie gotujemy zagładę.

Bez kategorii

Wielki, wiekszy , nieskończony.

. Ja zastanawiam sie czasami czy istnieje cos poza czasem i przstrzenią. Coś co jjest dla nas tak niepojęte i inne od nas u podstawy swego istnienia, że przez to supellnie dla nas niezrozumiałe. Istota lub istoty nie,aterialne, byc moze bez poczatku i końca majace mozliwośc tqworzenia materii. Czy mogly one lub ona ta istota doprowadzic do powstania początku wszechswiata np. wielkiego wybuchu później wszechswiat już rzadził sie swoimi materialnymi prawami rozszerzajac sie. Czy istota, która moze dała poczatek materii moze doń ingerowac skoro sama jej nie ma, nawet jezeli wszystko sie zaczęło od niej. Zycie powstało samo , bez wtracania sie tego czegos do nas , czy jednak jezeli bardzo sie skupimy mozemy z nia nawiazac jakichs kontakt a jesli tak to chyba i tak nie bedzie nic dla nas w stanie zrobic poniewaz materia jest czym tak dla niej innym ze nie potrafi w to ingerowac A moze jak sie powiedzmy stezy to moze , ale kosztuje ja to wiele wysilku, oczywiscie wszystko w kategoriach dla nas tak odległych i innych od naszego pojmowania ze w sumie nie jestesmy w stanie tego pojąc.Myśle czasami skąd cały ten poczatek wielki wybuch, jak to sie stało. W bajki nA TEMAT PROROKÓW I INNYCH TYM PODOBNYCH DZIWNYCH OPOWIADAŃ NIE WIERZE. w sumie to jestem raczej na nie w kwestii Boga, ale dopuszczam taka mozliwośc, bo czymze jest człowiek ograniczony do własnej tylko planety by decydowac o istnieniu lub nieistnieniu boga. W ogóle to jestem raczej skomplikowana chyba i wielu mnie nie rozumie, ale juz sie przyzwyczaiłam, ze takie dylematy sa raczej tylko moje i wiekszosc ma prosciej bo albo wierzy albo nie wierzy i powyzsze pytania sa im obceZ cudami to jest tak , że z parkinsona czy raka to owszem kogos wyleczono, ale zeby noga czy reka pod wpływem cudu odrosła to juz sie nie zdarzyło. Jak komus odrosnie ręka czy noga to zaczne wierzyc w cuda.

5928

Warto rozmawiać? – Pospieszalski 24.11.2010

Czy ktoś oglądał wczorajszy program „Warto rozmawiać”?

Prowadzący reklamował go na jednym z portali tak:

„Dlaczego dziś tak wielu wykształconych i zdawałoby się racjonalnie myślących ludzi, radzi się u wróżek, korzysta z horoskopów stawia kabałę? A skoro wierzą we wróżby i skuteczność tarota dlaczego diabeł to dla nich postać rodem z bajki?

Skąd w Polsce taka popularność amuletów, czakramów, wahadełek, radiestezji, astrologii? Czy zabawa w magię czary i wywoływanie duchów jest całkowicie bezpieczna?

Dlaczego coraz więcej ludzi poszukuje pomocy egzorcystów?

Czytelników portalu wPolityce.pl zachęcam do wpisywania w komentarzach swoich przemyśleń i uwag, zapraszam do dyskusji na te tematy.

Dziś program „Warto Rozmawiać” o godz. 23.04 w TVP1.

Zapraszam

Jan Pospieszalski”

W studio zaproszeni: ksiądz egzorcysta, gość nazwę go eufemistycznie pro-katolik (nazwiska nie pamiętam), po „2-giej” stronie jakiś tarotysta, wróżbita i coś-tam-jeszcze oraz „filozof duchowy”.

No i co? Dyskusja nie dotyczyła tego czy w ogóle istnieje coś takiego jak diabeł, Bóg, duchy, mary i czary, tylko tego czy to Bóg, ewentualnie diabeł je sprawia, czy może jakieś inne zjawy (takie na kształt Samsona Miodka od Sapkowskiego, a z tej 4-ki najbardziej powściągliwe i wyważone poglądy wyrażał… ksiądz-egzorcysta)!

Myślałem, że dzisiaj będzie o tym głośno ale… nic. O co tu chodzi? Telewizja Publiczna karmi nas czymś takim, taką alternatywą? Nikt nie grzmi?!

.life is just a ride

12120

ONZ: Epidemia HIV powstrzymana

To prawdziwy cud! Ledwo B16 wspomniał w swojej nieomylności o zgodzie na prezerwatywy, juz epidemia HIV powstrzymana! Powinni mu ten cud zaliczyc jak go będą swietym robic:)

Trochę sie niepokoję natomiast, co dobry i wszechmocny Bóg wyrabia z górnikami w Nowej Zelandii. W Chile górników uratował (ciekawe kto ich zasypał?), w Chinach też, choć komunistyczne, a co z NZ? Gra na zwłokę, żeby efekt był większy? Jak ich nie uratują, to pewnie nikt o Bogu nie wspomni, bo przciez to nie moze byc jego wina…

Ciekawe też, czy górnicy w Cile by przeżyli, gdyby ludzie na górze nic nie robili aby ich uratować, tylko poprzestali na modlitwie? Beats me…Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i nie czynił zła nie bojąc się kary; a na pewno nie po to, abym wierzył w niego i w naiwne bajki opowiadane o nim przez facetów w czarnych, czerwonych i białych sukienkach:)

Bez kategorii

Nie tylko wilki zagrożone

Dawajcie kasę. Dawajcie kasę. Kasę dawajcie.

Dajecie na emisje CO2, wiatraki i obszary natura 2000 (choć ci sami wymuszają haracze od budowanych dróg). Dajcie i nam.

Zwierzęta wymierają. Wasze dzieci juz nie nakarmią wiewiórki. Nie będą znały bajki o czerwonym kapturku (mamo co to jest wilk?). Dawajcie nam kasę. My też mamy brzuchy i potrzeby. Postraszymy was wymierającymi zwierzętami.

Dawajcie nam kasę. Kasę nam dawajcie. Dawajcie nam kasę….

8739

Krwotoki główną przyczyną zgonów przy porodzie

Taaaak, a w Polsce kobiety zmusza się do „naturalnych” porodów – choćby miały popękać i paść – bo życie dziecka i przekonania panów lekarzy (oni nie wiedzą co to poród, nie ich ciało ) i skutki są. Szkoda że tak późno to zauważyli. I czy to zmieni mentalność tych rzeźników?Kobieta ma cierpieć i już, bo tak wynika z żydowskiej bajki.