Bez kategorii

Czy zycie mogło powstać przypadkowo?

Najprostszy zywy organizm jest zbyt złozony ,żeby w całości na jego podstawie omówić mankamenty związane z abiogeneza. Skoncentruję się więc tym razem na rybosomach–komórkowych maszyneriach, w których odbywa się translacja, to znaczy produkcja bialek.Tekst linka

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:50S-subunit_of_the_ribosome_3CC2.png&filetimestamp=20100724182525

[sonda=]

[/sonda]

pl.wikipedia.org/wiki/Rybosom

„Podjednostki rybosomu są ze sobą połączone tylko podczas translacji – po zakończeniu translacji danego łańcucha białkowego podjednostki rozdzielają się, a podczas inicjalizacji translacji jakieś blisko siebie znajdujące się podjednostki (jedna duża i jedna mała) łączą się ze sobą, odtwarzając rybosom.

Podczas translacji w rybosomie możemy wyróżnić miejsce akceptorowe (miejsce A) oraz miejsce peptydowe (miejsce P).

U prokariotów występują rybosomy 70S.

*Duża podjednostka (50S) zawiera 34 białka i dwie cząsteczki rRNA (5S rRNA i 23S rRNA),*

* a mała podjednostka (30S) zawiera 21 białek i jedną cząsteczkę rRNA (16S rRNA).*”

Czy ewolucjoniści zdaja sobie sprawę co to jest 34 i 24 ścisle dopasowane białkowe, złozone struktury?

Czy zdają sobie sprawę ,że przecietne białko w zywym organizmie sklada się z 300 aminokwasów, a jego długość NIGDY nie spada poniżej 50 aminokwasów, ponieważ w przeciwnym razie białko nie może zachowywać przydatnej struktury przestrzennej (oczywiście hormony peptydowe są krótkie,ale nikt prawdomówny i poważny,zaden ewolucjonista NIGDY nie twierdził ,że hormony mogły pełnić funkcję enzymatyczną)?

Mam uwierzyć ,że bardzo złozone białka rybosomowe, ktore pod wzgledem dopasowania i struktury stanowią istne maszyny do produkcji białek powstały od tak sobie, jak za sprawą czarodziejskiej różdzki?

A to tylko rybosomy , tylko rybosomy. A co z resztą? Bo skoro rybosomy składają się z tylu złozonych białek ,dajmy na to–ale to tylko załozenie optymistyczne–kazde z 300 aminokwasów, to z ilu nukleotydów dla takiego każdego białka musi się składać informacja genetyczna (DNA)??? 300 x 3=900×55 (Ilość białek w dwóch podjednostkach rybosomów)=50.000 par zasad dla kodujacego te białka DNA.

Uważcie ,ze taka informacja powstaje ot tak sobie?

50.000 logicznie ułozonych literek ułozyło się samo w wyniku jakiegoś SAMOdziejstwa?

Wybaczcie ,ale to jest „logika” człowieka chorego na umyśle, a „naukowcy od abiogenezy” zrobili co najwyżej jedną pozyteczną przysługę: w wyniku tych wszystkich badań i rozważań nad abiogenezą pokazali w kazdym miejscu, jak zycie powstać nie mogło w wyniku spontanicznej syntezy, a nie jak powstało!

Swego czsu na ten temat dyskutowałem z biologami/ewolucjonistami. Było to dawno, a już wówczas pokazałem im zakłamanie, jakie towarzyszyło przy propagowaniu koncepcji ‚Swiata RNA’ (teraz się o tym mówi , że ta koncepcja okazała się zbyt nieprawdopodobna, ponieważ rybozymy zdolne do replikacji okazaly się *jak wykazały doświadczenia* zbyt złozone , zeby powstać spontanicznie. O IRONIO! Przy braku, kompletnym braku, modelu teoretycznego, który by wyjasniał genezę ‚Protobiontów’ i po tych wszystkich doświadczeniach i wnioskach, ktore dotycza rybozymów, ewolucjoniści (w sposób przebiegły i niezauważalny dla laika) powrócili do koncepcji Oparina i chyba licza na to ,ze uwierzymy ,ze w jakiś sposób–STOPNIOWO–powstały rybosomy i DNA:). W tym celu lansuje sie małoistotne dla sprawy obserwacje, polegajace na tworzeniu wiekszej ilośc L-aminokwasów poprzez uzywanie promieniowania. No i oczywiście znowu sie duzo mówi o eksperymencie Millera….

pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:50S-subunit_of_the_ribosome_3CC2.png&filetimestamp=20100724182525