31844

Niestety, Big Bang kolejny raz potwierdzony.

Od zawsze byłem przeciwnikiem BB, może z powodu swojej wrogości do gwałtownych ruchów i zjawisk, dlatego z przykrością muszę zgodzić się z potwierdzonym naukowo faktem astronomicznym. Z faktami się nie dyskutuje…

Otóż, astronomowie pracujący ze spektrometrem teleskopu Kecka, analizując światło odległego kwazara, odkryli 2 obłoki najczystszej materii we Wszechświecie ( metaliczność 1/10 000 metaliczności Słońca ) złożone wyłącznie z czystego wodoru i jego izotopu deuteru a czas ich powstania to zaledwie minuty po BB. Mamy więc do czynienia, na dobrą sprawę, z odkryciem, które po raz pierwszy w pełni zgadza się a przewidywaniami teoretycznymi. Nasuwa się taka refleksja, epokowe odkrycia niekoniecznie potrzeba dokonywać przy użyciu instrumentów drogich i umieszczonych w Kosmosie.

Bez kategorii

Jesli Wielki Wybuch mial miejsce

15 mld lat temu,to najprawdopodobniej jest to proces cykliczny.

Wszechswiat rozwija sie do pewnego momentu a nastepnie zaczyna sie kurczyc i nastepuje kolejny Big Bang.

Czas dla nas zaczal istniec od momentu ostatniego Big Bangu,bo nie mozemy sobie wyobrazic co bylo wczesniej.

Dosc dobrze przezwyczailismy sie do cyklicznosci por roku,ale jakis motyl ktory zyje kilkanascie dni nie kuma,ze za kilka miesiecy to miejsce w ktorym przebywa bedzie skute lodem.

Oczywiscie bardzo przypadkowo powstaje zycie we wszechswiecie i mozliwe ze calkiem prozaicznie sie konczy gdy stracimy mozliwosc rozmnazania sie.

W wiekszosci wysoko rozwinietych krajow ludnosci ubywa lub przybywa minimalnie dzieci imigracji.

en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang

Bez kategorii

Swiat jest iluzja

Obecnie w nauce istnieje taki problem natury przekonań, że wszystko co istnieje ma swój koniec, a matematycznie lepiej pasują modele do rzeczywistości gdy będziemy je opierać na nieskończoności. Fizycy już to udowodnili tylko oficjalnie przez media publiczne ciężko im przecisnąć te publikacje. Tradycyjna twardogłowa nauka zakłada, że czasoprzestrzeń jest skończona w każdym zakresie, bo określono maksymalną skale wszechświata, najmniejszy element pixel przestrzeni (stała plancka), początek wszechświata (Big Bang) i przewidziano nawet jego koniec.

Takie zagranie trochę też manipuluje naszym apetytem poznawczym, ponieważ np. powiedziano nam, że wszechświat się rozpoczął z Big Bangu i mamy niby gotową odpowiedź na nurtujące nas pytanie skąd to wszystko wokoło mnie się wzięło. Otóż Big Bang niczego nie tłumaczy ponieważ był on reakcją nie akcją, nie odpowiada on na pytanie pierwszej iskry tylko zamydla nam oczy czymś co było już reakcją. To takie trochę jakby myślenie na skróty, aby nie było za dużo do analizowania zakreślimy początki i końce wtedy logika naszego skończonego

umyslu sie w tym wszystkim łatwo odnalazła.

Nie ma czegoś takiego jak ograniczenia przestrzeni, skali i czasu we wszechświecie dlatego, że wszystko może być dzielone w nieskończoność. Niem czegoś takiego jak najmniejsza skala ponieważ np. atom nie istnieje w punkcie dopoki nie spojrzy na niego obserwator, czyli dopoki nie zajdzie interakcja ze świadomością. Wszystko jest funkcją falową dopoki nie wchodzi w interakcję z obserwatorem, wtedy następuje skok kwantowy atomów i stają się one punktami.

Teoria hologramu dobrze tłumaczy niektóre paradoksy związane z czarnymi dziurami czy podstawowymi pojęciami dotyczącymi budowy Wszechświata. Jednak niektórzy naukowcy proponują jej rozszerzenie na całą rzeczywistość. Już w latach 90. ubiegłego wieku fizycy Leonard Susskind i noblista Gerard Hooft zasugerowali taką właśnie możliwość. Jednak jej przyjęcie oznaczałoby, że zgadzamy się z koncepcją, iż całe nasze codzienne doświadczenie to nic innego jak holograficzne odbicie fizycznego procesu zachodzącego w odległej dwuwymiarowej przestrzeni.

8391

Bog Hawkinga to grawitacja !

W ostatnim Newsweeku jest ciekawe omowienie ostatniej ksiazki Hawkinga ” „The Grand Design”. Otoz Stephen drwi z ateistow i na Boga stworce kosmosu mianuje grawitacje.

Oczywiscie Stephen nie podwaza naukowej prawdy , ze stan rzeczywistosci poza Big Bang to Nicosc ( nieistnienie energo-materii, czasu i przestrzeni).

Stwierdza ontylko oczywisty fakt , ze grawitacja i antygrawitacja sa primordialne do Big Bang i dla ateistycznych prostaczkow to one sa „stworca” kosmosu. Pulapka dla ateistow to pytanie o zrodlo pierwszego prawa fizyki , ktore musialo zapoczatkowac ewolucje kosmosu.

Ateisci wierza ze zrodlem tego prawa jest atolski bozek SAMO. ha,ha,ha,ha,ha