Bez kategorii

Religijność a osobowość

Witam!

Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej dotyczącej związku religijności z osobowością człowieka. Do badań potrzebuję min. osoby niewierzące, ateistów, agnostyków oraz głęboko wierzące z drugiej strony, które zechciałyby wypełnić stosowny kwestionariusz.

Zainteresowanych prosze o maila: m_kasia@poczta.onet.pl – odeślę stosowny kwestionariusz 🙂

Bez kategorii

Brawo A.Wolszczan, brawo A. Niedzielski!

Grupa Penn State – Toruń Planet Search opublikowała kolejną pracę:

arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/1110/1110.1641v2.pdf

opisującą odkryte przez siebie planety. Wiadomości w „Gazecie” są tu:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10540457,Polacy_odkryli_nowe_planety_poza_Ukladem_Slonecznym.html

a ciekawszy mym zdaniem opis tu:

www.fizyka.umk.pl/wfaiis/?q=node/16906

Zawsze to miło, że rodacy, choć nie jestem w tym względzie szowinistą. I zawsze przyjemnie, że Aleksander Wolszczan nadal aktywny na tym polu i odnosi w tym sukcesy. Zwracam uwagę na to, że w artykule w Astrophysical Journal na pierwszym miejscu wśród autorów wymieniona jest doktorantka Sara Gettel, a nie jej profesor, mamy więc Gettel et al.

28625

Rozdanie nagród Ig-Nobla: u nas transmisja na ż…

Redaktor się marnuję, w Vivie powinien pracować:

Tej nagrody trzeba się wstydzić?

– Nie tak jak tego wywiadu

Pewnie jednak naukowcy niechętnie przyjeżdżają odebrać nagrody?

– Chętniej niż na rozmowę z Panem.

A więc naukowcy mają poczucie humoru?

– Nie nie mają.

Ma pan swoich ulubionych laureatów?

– Kaczor, Donald

Hm, jestem prawie pewien, że nekrofilia u kaczek święcie oburzy wielu ludzi w Polsce.

– Patrz wyżej.

Nie obawia się pan, że Ig-Noble podważają autorytet nauki?

– Jest wielkie niebezpieczeństwo że nauka rozpadnie się po jutrzejszej ceremonii.

Jak pan widzi przyszłość Ig-Nobli?

– Różowo

Czy zaprosicie też na ceremonię króla Szwecji, jak w prawdziwych Noblach?

– Co roku, ale jest zajęty.

Bez kategorii

Jaki jest cel naszego istnienia ?

„Za pomocą badań naukowych ludzkość szuka logicznego uzasadnienia celu swego istnienia, a także celu istnienia całego wszechświata. Człowiek bada prawa natury już od wielu tysięcy lat.

Nauka korzysta z aksjomatów, które nie przeczą naszej logice i naszym narzędziom badań. Wszystko, czego nie możemy zmierzyć za pomocą przyrządów naukowych, znajduje się poza granicami badania. Dlatego też dusza człowieka, sposób jego zachowania się i motywacja znajdują się poza zakresami naukowego badania….”

po co tu jestem, w jakim celu?

Bez kategorii

Prezydent zawetował ustawę, dotyczącą GMO!

Z uzasadnienia: „Na konferencji prezydent długo podkreślał, że zgodnie z badaniami naukowymi strach przed żywnością modyfikowaną genetycznie jest nieuzasadniony. Mimo wszystko jednak zawetował ustawę. Uzasadniając swój wybór podkreślił, że po pierwsze polskie prawo już nie jest sprzeczne z unijnym, co uzasadniałoby konkretne zapisy nowej ustawy, a po drugie – opinia publiczna nie jest przekonana do nowej ustawy. Jak stwierdził Komorowski, przed przyjęciem przepisów dotyczących GMO należy skonsultować zainteresowane tą sprawą strony, ale też uruchomić debatę publiczną, aby rozładować lęki.”

Jestem ciekaw, jak uda sie „rozladować lęki” w społeczenstwie,w którym np. coraz większą popularnosć zdobywa ruch antyszczepionkowy, a homeopatia jest legalnym sposobem robienia pieniędzy.

Bez kategorii

Urwał mi sie film…

Zblizalem sie autem do wsi Sobota… Nagle sie ocknalem jakby ze snu, przez chwile nie wiedzalem gdzie jestem, po czym zorientowalem, ze ta wioske juz przejechalem. Kompletnie tego przejazdu nie pamietam ! Nie moglem zasnac bo bym sie rozp… Droga tam jest waska i kreta, ograniczenie chyba do 40… Zawsze tam uwazam ze wzg. na to ograniczenie. Czy tym razem uwazalem – nie wiem…

Moze mi ktos wytlumaczyc co to za jaja… ? Mial ktos podobne przygody ?

Nic nie bralem…

Bez kategorii

Ewolucja napletka

Podczas oddawania moczu jego strumien jest skierowany pionowo w dol. Mniemam, ze nie jestem pod tym wzgledem wyjatkiem i spowodowane jest to budowa napletka uksztaltowana na drodze ewolucji. Prosze o wyjasnienie jakaz to przewage reprodukcyjna daje taka jego budowa.

Bez kategorii

Prośba o wypełnienie ankiety.

Witam.

Jestem studentką III roku zarządzania i zbieram informacje potrzebne mi do pisania pracy inżynierskiej poświęconej innowacjom w branży sprzętu elektronicznego powszechnego użytku. Ankieta jest bardzo krótka (ma 8 pytań) i jej wypełnienie powinno zająć dosłownie kilka chwil. Znajduje się pod adresem:

www.zie.pg.gda.pl/~idrozdow/elektronika/

Liczę na Państwa pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas 🙂

Pozdrawiam,

Izabela Drozdowska.

Bez kategorii

Rozmiar mózgu i inteligencja.

vetulani.wordpress.com/2011/03/15/wywiad-o-mozgu-czlowieka-i-jego-dalszej-ewolucji/

Brawo, brawo!! Panie Profesorze mistrzostwo świata ! Szkoda tylko ,że ktoś bardziej błyskotliwy nie przeprowadzał tego wywiadu. Ten ,który przeprowadzał ten wywiad-mam takie wrażenie-koniecznie chciał usłyszeć z Pańskich ust potwierdzenie swojej wiary w czysto mechanistyczne pochodzenie ludzkiego mózgu i ludzkiej (samo)świadomości [w tym celu wielokrotnie i na różne sposoby usiłował ciągnąć Pana za język]. Odwołał się tutaj do rozmiarów kobiecej miednicy i tym samym do hipotezy dobroru stabilizującego oddziałujacego rzekomo na ludzki mózg. Swoją drogą ciekaw jestem czy istrnieją jakieś statystyczne dane ,które by potwierdzały ,że masowe przeprowadzanie cesarskich cięć przyczynia się w jakiś sposób do zwiększającej się tendebncji jeżeli chodzi o powiększanie się rozmiarów mózgu w populacji H.sapiens. Pytam ,ponieważ czytałem doniesienie satystyczne ,że jest wręcz odwrotnie ,to znaczy ,że w populacji H.sapiens zaznaczają się tendencje do pomniejszania się mózgoczaszki i samego mózgu, głównie u kobiet (co z resztą nie skutkuje ,że stają się one mniej inteligentne od mężczyzn). Mózg ma rzeczywiście zdumiewajace możliwości i rzeczywiście należy go ćwiczyć ,jak „mięsień’ przez całe życie. Od kołyski aż do grobu. Niedawno na jednej z biologicznych grup dyskusyjnych prowadzono rozmowę na temat rozmiarów ludzkiego mózgu. Wiadomo już dzisiaj ,że korelację rozmiar mózgu = mniejsza lub większa inteligencja między bajki można włożyć. Zdumuiewają przypadki ludzi z wodogłowiem (czy po usunięciu jednej z półkul mózgowych). Czasami choroba znacznie wyniszcza mózg ,a mimo to potrafi on się „dopasować” do sytuacji, i że tak powiem- „kilka neuronów na krzyż” potrafi spełniać skutecznie zadania zdrowego mózgu. W tym sensie mózg ze swoimi zdolnościami do skutecznej regeneracji przypomina mi nieco wątrobę. W tym sensie nie da się stwierdzić czy neandertalczyk ze swoim wielkim mózgiem był madrzejszy od H.Florensis ze swoim mózgiem rozmiarów mózgu szympansa (i vice versa).

Paleoantropologia nie dostarcza nam tutaj zadnych roztrzygnięć, tutaj należałoby zrobić tym (pra)ludziom testy na inteligencję.

Bez kategorii

Technologia przyszłości

Nazywam się Robert Popek. Jestem doktorantem 3 roku

w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiegow Warszawie.

Zajmuję się fitoremediacją – biotechnologią, w której

rośliny są ,, zatrudnione” do oczyszczania środowiska.

Badania, które prowadzę mają na celu poprawę stanu

otoczenia w kórym żyjemy, a jednocześnie są moją pasją.

Do kontynuacji analiz potrzebuję laptopa.

Pomagając mi przyczynicie się do rozwoju technologii przyszłości.

Zagłosuj na moją kandydaturę

Link do strony

stypendiumzwyboru.pl/fundacja/kandydaci-2011/616/66756E6461636A612F6B616E6479646163692D32303131

Dziękuję za oddane głosy

Bez kategorii

Co jedzą astronauci w kosmosie?

hej wszystkim

od razu mówię, że jestem nowy i że jak założyłem temat nie w tym dziale to proszę o łagodny wymiar kary 😀

Astronautyką interesuję się od dosyć niedawna i zaczęło mnie interesować jak astronauci żyją w kosmosie jak się odżywiają, jak śpią, w jaki sposób spędzają wolny czas.

Totalnie przypadkiem natknąłem się na produkt w sklepie z gadżetami o niebywale chwytliwej nazwie „jedzenie astronautów” i zainteresowało mnie czy astronauci faktycznie coś takiego jedzą? Truskawki.. ?

Mowa o czymś takim: www.2future.pl/Produkt/639/jedzenie_astronautow

Czy takie jedzenie faktycznie jedzą astronauci? W sensie pozbawione wody, czy to taka ściema? „Wiadomo że nie odżywiają się samymi truskawkami, ale jeśli nawet to dlaczego jedzenie jest suche?

Ktoś z was może zgłębiał ten temat? Jeśli tak, chętnie wysłucham waszego zdania na ten temat.

Bez kategorii

In vitro – liczę na rozum

Modlę się o powrót tematu in vitro i zarazem drżę przed tym. Jestem w czwartym miesiącu ciąży, wynikłej dzięki temu zabiegowi. Zanosi się na to, że zarówno starania o dziecko (poprzednie niemal trzy lata, a złaszcza ostatnie półrocze), jak i jego narodziny we wrześniu przypadną na czas sporów ideologicznych. I robi mi się smutno na samą myśl o takiej perspektywie. Czy znowu usłyszę, że dziecko jest moim „kaprysem”? Że narodziło się dzięki śmierci swojego rodzeństwa? Że jestem morderczynią?

Moja sytuacja (a w podobnej jest przecież mnóstwo kobiet) była taka, że do zapłodnienia drogą naturalną mogło dochodzić, ale nie było warunków do zagnieżdżenia się zarodków. Czyli „Matka Natura” oraz Pan Bóg najwidoczniej z rozmysłem skazali podczas mojego pożycia małżeńskiego „na śmierć” dziesiątki „istot ludzkich”. Interwencja medyczna pomogła. W wyniku in vitro powstało w kilku próbach łącznie sześć zarodków, z których jeden jest obecnie stworkiem fikającym koziołki w moim brzuchu. To lepiej czy gorzej niż „w sposób naturalny”? Co na to Państwo Pouczalscy?

A Panu Hartmanowi dziękuję za mądrą wypowiedź.

Bez kategorii

Badania praca mgr/ POMOC!

Bardzo proszę o pomoc. Jestem studentką 5 roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim i prowadzę badania na temat stereotypów męskości i kobiecości. Badanie jest skierowane tylko do mężczyzn z wyższym wykształceniem, zaręczonych lub żonatych (staż związku małżeńskiego 5-10 lat). Osoby chętne do wzięcia udziału w badaniu proszę o kontakt na skrzynkę. Mój email:

badanie_sterotypy@gazeta.pl.

Badania są oczywiście anonimowe i tylko i wyłącznie na potrzeby wyżej wymienionej pracy mgr.

Liczę na Waszą pomoc 🙂

Bez kategorii

Jak to jest z plagiatem?

Witam, jestem w tarckie tworzenia pracy mgr i stanelam na na ankiecie a mianowicie pisze ja sama, tworze, i z z tego co widze to abrdzo duzo pytan , mimo IZ SA MOJE, powtarza sie z pytania odnoscnie innych ankiet na temat nadwagi i otylosci w innych pracach mgr. Bardzo boje sie palgiatu i moje pytanie brzmi : czy nakieta rowniez podlega scislemu systemowi antyplagatowemu? Z tego co wiem to za plagiat uwazane jest np zdanie w ktorym conajmniej dwa slowa sa obok siebie takie same jak w innej pracy? Czy jak to jest? Czy mzoe mi ktos to wytlumaczyc?

14680

Praca w bankowosci…?

Mam do Was pytanie odnośnie pracy w bankowosci. Jestem studentem informatyki lecz zawsze chcialem zajowac sie sprawami zwiazanymi z finansami. Chcialbym pracowac w banku i teraz chcialem Was prosic o opinie wasze jak wyglada praca w banku czym sie zajmujecie dokladnie czy jest to bardzo ciezka praca wg Was oraz chcialem sie was zapytac jak wyglada sprawa z wyksztalceniem czy musze miec wyksztalcenie zwiazane z ekonomia i finansami czy po informatyce mam szanse na prace w banku. Przepraszam jesli zadaje takie pytania ale jest to dla mnie bardzo wazne i chcialbym was prosic o wyrozumialosc. Za wszelkie wypowiedzi bede serdecznie wdzieczny

Bez kategorii

Nie wszyscy na NIE, to homofoby!

Póki co jesteśmy na prawie (polskie prawo zabrania adopcji dzieci przez „rodziny” jednopłciowe, a urzędy stanu cywilnego nie mają pozwolenia na dawanie ślubów parom homoseksualnym). Mam prawo nieżyczyć sobie widoku homoseksualistów latających po ulicach z golymi tyłkami na swoich paradach (prosze mi tylko nie pisać, że to nieprawda!). Nie życzę sobie widzieć publicznie całujących się facetów i obmacujących , czy lesbijek i mam do tego pełne prawo. Mam też niezgodę na adopcję przez homoseksualistów dzieci. Nie tylko z resztą ja. Pisząc o „miejscach wyznaczonych” miałem na myśli kluby, czy dyskoteki, jakie homoseksualiści sobie potworzyli i tak dalej. Dopóki nie będą swoich obrzydliwości wywlekali na światło dzienne i indoktrynowali swoimi „prawdami” ogółu społeczeństwa-zamiast pozostawić to wszystko w ramach własnego srodowiska, to niech sobie robią co uważają. Każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wybrać drogę jaką chce (pod warunkiem, że daje żyć innym). Nie jestem faszystą i nie życzę im zesłania na wyspę odosobnienia, czy do obozu koncentracyjnego. Polskie prawo nie zakazuje seksu homoseksualnego (spotykania się, tworzenia organizacji, klubów i tak dalej..), a więc niech robią co chcą.

Ten włoski piosenkarz z wywiadu jest takiego samego zdania:

www.christianitas.pl/?sr=!czytaj&id=412&dz=10&x=2&pocz=0&gr=

Powiedział on: „- Nie podobają mi się parady gejowskie, podczas których paradują oni otwarcie. Dla kogoś takiego jak ja uodpornionego na tego typu demonstracje może to się wydawać śmieszne. Jednak gdyby to miała oglądać moja mała córeczka bardzo by mnie to martwiło. Moim zdaniem to demonstracja Sodomy i Gomory – stwierdził Carrisi.

Tzw. parady gay pride, które co roku odbywają się w różnych państwach europejskich i amerykańskich, a nawet w innych częściach świata często są ekspozycją nagości, a biorący w niej udział homoseksualiści symulują i niekiedy odbywają akty płciowe. Pederaści i lesbijki paradując ulicami miast zmuszają znajdujących się w pobliżu przechodniów, z dziećmi włącznie, do oglądania budzących odrazę zachowań obscenicznych.”.

Ponadto powiem coś istostnego. Nie mam nic przeciwko aktywistom stojącym okoniem do ządań głównego nurtu homoseksualistów, a będącym homoseksualistami. Jeżeli tylko przestrzegają wyznaczonych dla nich granic, lub powstrzymują się od praktykowania homoseksualnego stylu życia, to jak najbardziej mogą się wypowiadać w tej kwestii i nie ma w tym żadnej obłudy (jak tu niektórzy sugerują).

Ostatnio czytałem wypowiedz pewnej lesbijki (żyjącej w związku z drugą kobietą). Niedwuznacznie skrytykowała ona aktywistów homoseksualnych, którzy dążą do uzyskania prawa do adopcji dzieci. Powiedziała, że podejmując takie decyzje nie można koncentrować się na pragnieniach homoseksualisów związanych z chęcią posiadania „własnych” dzieci. Zwróciła natomiast uwagę na sytuację niewinnych dzieci, które w ten sposób narażone są na szykany otoczenia i niewłaściwe wzorcie wychowania.

———————————–

www.mamaitata.org.pl/