Bez kategorii

Nowa wydajna metoda poruszania się sportowców

Poniżej list jaki przesłałem na AWF we Wrocławiu niedawno odkryłem nową metodę polepszenia wyników sportowców zapraszam na moją stronę z wynalazkami www.maroszVSnewton.cba.pl Zastanawiam się która z Polskich uczelni podejmie temat

Szanowna Pani prorektor Wrocławscy studenci AWF mogą dzięki mojemu odkryciu znacząco poprawić wyniki fizyczne

w wielu dyscyplinach szczególnie w sportach walki

na mojej stronie interetowej www.maroszVSnewton.cba.pl

przedstawiam sposób metodę wyznaczenia dynamicznej prędkości Ziemi ( Jak to działa jeżeli jedzie Pani Pociągiem to przejście w kierunku do maszynisty wymaga więcej energii niż powrót na koniec pociągu ) ziemia to taki duży pociąg którym wszyscy jedziemy a najlepsze wyniki sportowe osiąga się na głównym kierunku ruchu Ziemi ( pociągu ) regułę tą znał i stosował Leonardo Da Vinci ustawiając łuczników na polu walki uważam że był to mądry człowiek proszę pokazać moją stronę znajomym zastanowić się i zapraszam do współpracy

O tym że Newton się Pomylił nie chcę pisać głośno i Mówić zostawię kolejne 300 lat dla doskonałych teoretyków Moje wynalazki są proste i działają prosto bez piątej przestrzeni urojonej i innych bzdur wymyślonych przez ludzi

25644

Prokrastynacja i internet

Witam,

Z pewnością zdarza się Wam korzystać z Internetu w celu prokrastynacji.*

Chciałbym prosić, żebyście następnym razem, kiedy dopadanie Was ta potrzeba, zamiast korzystać z kilku serwisów zaspokajających ją zazwyczaj, zajrzeli na tę stronę:

moje-ankiety.pl/respond-15807.html

i wzięli udział w naszym badaniu poświęconym skuteczności recenzji internetowych.

Dokładniejsze informacje znajdują się na podanej stronie.

Z góry dziękuję!

* prokrastynacja – przekładanie, odwlekanie czegoś (np. pracy do wykonania)

Bez kategorii

Ad.:”Komputer uczy się myśleć”

W związku z ukazaniem się w Gazecie Wyborczej artykułu pt.:

„Komputer uczy się myśleć”

wyborcza.pl/56,75476,10892492,Komputer_uczy_sie_myslec,,10.html

chyba byłoby celowe aby powtórzyć główne konkluzje z dyskusji toczonej w niniejszym „Forum” na temat A.I. i świadomości ..

Ja umieściłem pod tym artykułem komentarz o treści.:

[ ” ..Gwoli ścisłości należałoby poinformować czytelników, że wiele osób które „rozmawiało” z Cleverbotem odnoszą wrażenie iż działa on na takiej samej zasadzie jak pierwszy tego typu program z lat 60 – tych o nazwie ELISA. Jest to tylko sztuczka polegająca na znajdowaniu „frazy” – która pełni rolę odpowiedzi, takiej która „pasuje” do słów kluczowych w „pytaniu”. Ten komputer archiwizuje reakcje i prowadzi ranking trafień, ale to nie ma nic wspólnego z uczeniem się myślenia. ~ Andrew Wader ]

Bez kategorii

kurs z rozwoju osobistego

Każdy człowiek powinien zainwestować w swój rozwój dlatego z myślą o tym prowadzone są kursy z rozwoju osobistego. Osobiście polecam szkolenia w Wyższej Szkole Uwodzenia, Wywierania Wpływu i Rozwoju Wewnętrznego. Jest to szkoła posiadająca pozytywne opinie, uczestnicy cenią prowadzących kursy za profesjonalizm i ogromne doświadczenie oraz wiedzę, którą chętnie dzielą się z innymi. Ja dzięki ich szkoleniu Legalny Doping znalazłem w sobie motywację do działania, której bardzo mi brakowało. Teraz moja kariera w końcu nabrała tempa i zyskuję coraz lepsze notowania w firmie 😉 polecam www.wyzszaszkolauwodzenia.pl

Bez kategorii

Bez elit umyslowych swiat bedzie lepszy.

www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,10889973,Publicysci_o_2011__Elity_umyslowe_plajtuja__Swiat.html?v=1&pId=15622556&logged=1&send-a=1#opinion15622556

Bardzo sie ciesze z tego ze elity umyslowe plajtuja,bo to jest najwieksza zgroza tego swiata.

Swiat powinien rozwijac sie w sposob naturalny,tak jak przed demokracja.

Demokracja zrodzila elity i te wlasnie elity pograzaja demokracje w chaosie.

Nie mozna nic lepszego wymyslec niz rzady biznesu,czyli ludzi rzeczywiscie madrych ,a nie tych ktorzy nic w zyciu nie osiagneli a chca sie mianowac elitami.

Bez kategorii

Neandertalczycy mielui słabsze powonienie?

Do takiego wniosku doszli badacze:

www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,39438

Jak interpretują swoje wyniki:

-„Mózgi przodków ludzi współczesnych i neandertalczyków po rozejściu się naszych linii ewolucyjnych rozwijały się niezależnie.”

Ale co naprawdę wynika z tych badań? Ano to, że rasistowska antropologia ewolucyjna ma twardy orzech do zgryzienia, bo patrzac ewolucyjnie neandertalczycy powinny mieć lepszy węch od ludzi wspólczesnych, ponieważ węch jest bardziej pierwotny niż wielki mozg h.sapiens. Więc może człowiek wspólczesny jest „mniej zaawansowany ewolucyjnie” niż neandetralczyk. Patrząc genetycznie (neandertalczyk ma tyle samo receptorów wechowych,co człowiek wspólczesny) neandertalczyk powinien mić taki węch, jak my. Patrzać anatomicznie (neandetralczycy mieli o 12% mniejsze obszary mózgu zaangarzowane w interpretacje wrażeń węchowych) neandetralczyk okazuje się stać wyżej niz człowiek wspólczesny. Jak mniemam uczeni projektując te badania pragneli dojść do wniosku przeciwnego niż ten, do krórego doszli.

pozdrawiam.

Bez kategorii

Głuche Telefony 2011

Ig-Noble, są Złote Maliny – a my siódmy rok z rzędu „nagradzamy” największe wpadki i absurdy polskiej telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać „zwycięzcę” i przyznać Głuchy Telefon 2011 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Bez kategorii

Nie wiadomo, na jakie dokładnie cechy działa dobór

kopalniawiedzy.pl/wylegarnia-zmiany-genetyczne-pokolenie-lososiowate-smolt-przezycie-rozmnozenie-warunki-Michael-Blouin,14758

„Wylęgarnie do tego stopnia wypływają na łososiowate, że w ciągu życia zaledwie jednego pokolenia dobór naturalny utrwala cechy pomagające przeżyć w tym specyficznym środowisku. Dzieje się to kosztem zdolności utrzymania się przy życiu i rozmnożenia na wolności.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Oregonu, których artykuł ukazał się właśnie w piśmie Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), byli zaskoczeni tempem zachodzenia zmian ewolucyjnych. Amerykanie wykazali, że wylęgarnie oddziałują na genetykę ryb, nie ma więc mowy o czasowym efekcie(……)Wylęgarnie do tego stopnia wypływają na łososiowate, że w ciągu życia zaledwie jednego pokolenia dobór naturalny utrwala cechy pomagające przeżyć w tym specyficznym środowisku. Dzieje się to kosztem zdolności utrzymania się przy życiu i rozmnożenia na wolności.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Oregonu, których artykuł ukazał się właśnie w piśmie Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), byli zaskoczeni tempem zachodzenia zmian ewolucyjnych. Amerykanie wykazali, że wylęgarnie oddziałują na genetykę ryb, nie ma więc mowy o czasowym efekcie”(….)Nie wiadomo, na jakie dokładnie cechy działa dobór w wylęgarniach. Wydaje się, że na zdolność radzenia sobie ze skrajnym zatłoczeniem. Jeśli uda się określić, co w wylęgarniach sprawia, że ryby gorzej sobie radzą na wolności, w przyszłości będzie można wyeliminować problem.”

Moim zdaniej zmiany epigenetyczne tłumaczą wszystko (albo ogromną większość zjawiska). Mam kilka mocnych argumentów, ale poczekam na rozwój ewentualnej dyskusji.

pozdrawiam.

Bez kategorii

Twierdzenia o niemożliwości w ekonomii

Choć może wydawać się to zaskakujące, w naukach społecznych też istnieją ścisłe dowody. Przykładem może być twierdzenie Arrowa.

pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_Arrowa

Kluczowe w takich przypadkach jest ścisłe zdefiniowanie założeń, które umożliwią przeprowadzenie dowodu jakiejś nieoczywistej tezy.

Przypomniało mi się to odnośnie niedawnej dyskusji na tym forum na temat rosnącego rozwarstwienia społecznego w krajach rozwiniętych i miażdżącej przewagi międzynarodowych korporacji nad lokalnymi producentami. Wydaje mi się, że można by przeprowadzić dowód pokazujący, że żadne regulacje podatkowe, cła ani ograniczenia lokalne nie są wystarczające aby tę przewagę ograniczyć, jeśli nie obejmują one całego świata.

Pełen dowód wymagałby sporo pracy, ale ogólny zarys byłby następujący: chodzi o pokazanie, że międzynarodowa korporacja może w każdym kraju „udawać” lokalnego producenta, który coś importuje i eksportuje, nie generując przy tym żadnych zysków. W ten sposób nie płaci podatków, a żadne państwo nie jest w stanie ograniczyć jej działania, nie ograniczając jednocześnie swoich lokalnych producentów. Wszystkie zyski korporacji są generowane w jednym wybranym raju podatkowym.

Mechanizm działania jest następujący: Korporacja tworzy firmę w jakimś bogatym kraju A. Firma ta będzie lokalnie produkowała i sprzedawała produkt (np. iPady po 1000$). Bogaty kraj jest zadowolony, bo dla niego to inwestycje i zatrudnienie, a potencjalnie też zyski z podatków. W rzeczywistości firma zatrudnia niewiele osób, ponieważ produkuje z półproduktów (np. iPadów bez jednej śrubki), które sprowadza z biednego kraju B. W biednym kraju B korporacja ma drugą firmę, która produkuje ten półprodukt używając taniej siły roboczej i sprzedaje go na wolnym rynku za 1$. Z tym że magazyny zawsze są puste i nikt inny nie jest w stanie go kupić od tej firmy, ponieważ półprodukt jest już wykupiony na kilka lat wprzód przez firmę w kraju A. Co prawda sprowadzanie tego półproduktu jest obłożone cłem 200%, ale ponieważ kosztuje on 1$, to firma może sobie na to pozwolić. Mamy więc fabrykę w kraju B, zatrudniającą tanich pracowników i produkującą tani półprodukt, który jest w całości sprzedawany za bezcen drugiej filii tej samej korporacji.

Pozostaje jeszcze kwestia krociowych zysków w kraju A. Dlatego korporacja tworzy trzecią firmę w raju podatkowym C, która sprzedaje jakikolwiek produkt nieobłożony cłem w kraju A (np. banany). Koszt produkcji tego produktu wynosi np. 1$, ale firma sprzedaje go po 1000$. Na wolnym rynku nikt tego nie kupuje, ale kupuje go w dużej ilości firma w kraju A (rzekomo licząc na sprzedanie go lokalnie). Produkt nie odnosi sukcesu (banany gniją w magazynach), a straty firmy w kraju A równoważą w całości jej zyski ze sprzedaży prawdziwego produktu (iPadów).

Ostatecznie firmy w krajach A i B działają jak normalni lokalni producenci, którzy nie generują żadnych zysków w trudnych czasach kryzysu. Cały zysk generuje firma w kraju C.

Podejrzewam że w praktyce taki mechanizm jest często stosowany, choć oczywiście nie z udziałem trzech filli tylko kilkudziesięciu, z różną strukturą własności, przy użyciu setek produktów i nie z tak drastycznymi różnicami cen. W ten sposób całe działanie można na tyle skutecznie zakamuflować, że żadne państwo, mając dostęp tylko do informacji o działalności tej korporacji na własnym terenie, nie jest w stanie nawet wykryć że coś takiego ma miejsce.

Bez kategorii

Synchronizacja lęgu.

Zjawisko znane już od dawna u ptasich zagniazdowników. Ptaki zagniazdowniki indukują synchronizację wykluwania się swojego rodzeństwa za pomocą sygnałów dzwiękowych. Odpowiednie sygnały i ich częstotliwość potrafią przyśpieszyć lub spowolnić metabolizm embrionu. Jedne sygnały znaczą:”poczekaj na mnie bracie” inne „przyśpiesz siostro”. Dzięki tej wyrafinowanej, wręcz cudownej strategii ptaszki wykluwają się równocześnie, co dla gatunków ptaków, których pisklęta natychmiast po wykluciu równocześnie opuszczają gniazda, to sprawa życia lub śmierci. Ciekawe, jak ewolucjoniści tłumaczą genezę tego zjawiska???

kopalniawiedzy.pl/emydura-Murraya-Emydura-macquarii-wylag-metabolizm-tetno-oddychanie-tempo-mlode-dr-Ricky-Spencer,14591

http://kopalniawiedzy.pl/media/lib/86/n-jaja-b3753d886a382eeba30e790b2d037a9c.jpg

„Płody emydur Murraya dostrajają się tętna braci i sióstr, dzięki czemu wszystkie żółwie wylęgają się jednocześnie. Możliwe też, że jako wskazówkę wykorzystują ilość emitowanego przez inne jaja dwutlenku węgla.

Dr Ricky Spencer i zespół z University of Western Sydney zauważyli, że emydury Murraya (Emydura macquarii) wyczuwają, jak zaawansowany jest rozwój innych osobników i dostosowują się do najlepszych. Świadomość tego, co słychać u innych i przyspieszenie metaboliczne powodują, że osobniki, które wyklułyby się w opustoszałym już gnieździe, przychodzą na świat w zapewniającej bezpieczeństwo grupie.(…)Gdyby żółwiki z dołu były mniej rozwinięte niż szczęściarze z cieplejszych wierzchnich warstw, wolniej by się poruszały, stając się łatwym łupem dla drapieżników. Tymczasem zespół Spencera nie zauważył różnicy między osobnikami z poszczególnych warstw. Wcześniejszy wyląg nie wydawał się ograniczać sprawności nerwowo-mięśniowej. Zupełnie inaczej mają się sprawy u innych zwierząt, u których część młodych wylęga się przed terminem, by wszystkie mogły pojawić się jako grupa: żółwi malowanych (Chrysemys picta), u których niższa sprawność nerwowo-mięśniowa wcześniaków utrzymuje się nawet do 9 miesięcy czy przepiórek japońskich (Coturnix japonica), u których rozwojowi maruderzy stają na własnych nogach kilka godzin później.(…)”

16792

Czy Istnieje Szósty Zmysł i jutro zaćmienie…

Ciekawy filmik z M.Freeman’em pt. Czy Istnieje Szósty Zmysł . (43:32)

www.youtube.com/watch?v=YqzJTXdz4NQ

I najlepszy ( jak dla mnie ) fragment to ten od 26:30

I jeszcze 1 sprawa.Jutro zaćmienie księżyca (10.12.2011):) może ktoś też jest fanem astronomii to powiadamiam :)) ( pl.wikipedia.org/wiki/Za%C4%87mienie_Ksi%C4%99%C5%BCyca )

miłego oglądania filmu ( może dzisiaj ) i księżyca ( na pewno ) jutro

Pozdrawiam

Marek