Bez kategorii

Ad.:”Komputer uczy się myśleć”

W związku z ukazaniem się w Gazecie Wyborczej artykułu pt.:

„Komputer uczy się myśleć”

wyborcza.pl/56,75476,10892492,Komputer_uczy_sie_myslec,,10.html

chyba byłoby celowe aby powtórzyć główne konkluzje z dyskusji toczonej w niniejszym „Forum” na temat A.I. i świadomości ..

Ja umieściłem pod tym artykułem komentarz o treści.:

[ ” ..Gwoli ścisłości należałoby poinformować czytelników, że wiele osób które „rozmawiało” z Cleverbotem odnoszą wrażenie iż działa on na takiej samej zasadzie jak pierwszy tego typu program z lat 60 – tych o nazwie ELISA. Jest to tylko sztuczka polegająca na znajdowaniu „frazy” – która pełni rolę odpowiedzi, takiej która „pasuje” do słów kluczowych w „pytaniu”. Ten komputer archiwizuje reakcje i prowadzi ranking trafień, ale to nie ma nic wspólnego z uczeniem się myślenia. ~ Andrew Wader ]

Bez kategorii

stypednium rządu francuskiego

Cześć!

Mam pytanie, czy ktoś z Was ubiegał się o stypendium rządu francuskiego Master 2? Jeśli tak, to jak wyglądała rozmowa, jakie kryteria były brane pod uwagę? Na jaką uczelnie wyjechaliście i czy staraliście się o ichniejszy tytuł mgr?

Pozdrawiam

Bez kategorii

Powtórka z gegry

Pytalem kiedys, ale nie moge znalezc tego teamtu, dlaczego zima i lato przypadaja wlasnie w danym okresie, choc wydawalo mi sie, ze srodek powinien przypadac wtedy, gdy mamy poczatek por roku, i dlaczego w gorach jest zimniej. Co do gor odpowiedzi logicznej chyba nikt nie podal, w sprawie por roku bylo cos o bezwladnosci… Latem jko tako mozna by to bylo uznac – bylo zimno i lato przychodzi z lekkim opoznieniem, no ale zima… Teraz mamy temperatury jesienne, no i dni beda coraz dluzsze, slonce bedzie swiecilo pod coraz wiekszym katem, wiec skad ma sie to zimno wziac ? A przypuszczam, ze jednak bedzie zimniej… Z kosmosu ?

No i przy okazji szukania trafilem na dyskusje o oczywistosciach, ktorych ludzie nie wiedza. JAkis medrzec sie zaraz znalazl i opowiedzial o takich „oczywistosciach” jak tor spadajacej baby z satelity, dlaczego wyże w Polsce kręcą się zawsze

zgodnie ze wskazówkami większości zegarów, dlaczego bojery (takie żaglówki na zamarzniętym jeziorze) popychane

tylko wiatrem mogą jechać z prędkością większą niż wiatr, ze gdy przechłodzona woda zamarza, to jej

temperatura wzrasta.

No ja tez nie wiem, nie wiedzialem nawet, ze „wyze sie kreca”, wiec moze tez ktos wyjasni… 🙂

Bez kategorii

mnipulacje antyszczepionkowe

Może zaczne od tego.

szczepieniahpv.wordpress.com/silgard-skutecznosc/

Biorąc pod uwagę zmiany szyjki macicy wywołane wszystkimi typami wirusa HP okazało się, że w ciągu pierwszych 4 lat nastąpiła redukcja CIN 2/3 tylko o 12.2% (protokoły 007, 013, 015) – patrz ponżej tabela 272 (klinkij aby powiększyć) z dokumentu Silgard FDA 2006:

W pdf możemy przeczytać o MITT-3

*Received at least 1 vaccination

podczas gdy PPE

*Received all 3 vaccinations

A to zmiena moim zdaniem diamatralnie jak daleko możemy wyciągąc wnioski na podstawie tej grupy, docelowe są bowiem 3 dawki szczepionki.

>Negatywna skuteczność szczepień w 3-letnim okresie badania dla tej podgrupy wyniosła >25.8% (czyli minus 25.8%) – patrz tabela 275 (klinij aby powiększyć) z dokumentu Silgard >FDA 2006:

Ale jak spojrzymy na tabele i wartości 95% Cl to okazuje się, że ta negatywna skutecznosć nie jest to znacząca statystycznie.

Jak na ironię wczęsniej autor ktytykuje między innym mała próbę.

Na przykład: grupa szczepionych dziewczynek poniżej 12 roku składała się tylko z 439 dziewczynek a grupa kontrolna składała się jedynie z 137 dziewczynek, którym podano zawiesinę ze składnikami pomocniczymi szczepionki (określaną mylnie jako „placebo”).

Z tabeli gdzie jest zaznaczona przez autora ujemna skuteczność możemy wyczytać iż grupy składały się będąc konsekwentym tylko z 473 i 499 osób.

“There is no evidence of vaccine efficacy against HPV 16/18 related CIN 2/3 in subjects non-naïve for the relevant vaccine HPV type.”

Powyższe fakty o niskiej skuteczności dla grupy wiekowej 16-23 lata (wg. protokołów 007, 013, 015) znajdują dyplomatyczny wyraz w publikacji konsultantów firm MSD/GSK zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Ginekologicznym,

„Powyższe fakty o niskiej skuteczności… ” czy to nie jest za mocne stwierdzenie? (moje wcześniejsze uwagi)„Ci, którzy sprytnie symulują szaleństwo w zdecydowanej większości są psychopatami, a część z nich faktycznie jest szalona.” – Eugene Bleuler

Bez kategorii

Dzikie gęsi – odloty się spóźniają

Cos jest na rzeczy.

Nasze gesi kanadyjskie wciaz tutaj sa!

Jest to migracja opozniona o conajmniej MIESIAC !

Pod koniec listopada temperatury dzienne sa nadal ponad norme ..w granicach 10C-15C w Poludniowym Ontario.

Ptaszkom sie nie spieszy jeszcze…..************************************

„Acredite sempre no seu trabalho”

************************************

11535

Zbiór ciekawostek i zaskakujących faktów

Witajcie,

Otworzyłem internetowy zbiór ciekawostek i faktów pod adresem: www.epic-fact.pl

Celem strony jest zbieranie ciekawych faktów w postaci tekstowej, obrazkowej i filmowej opisanych rzetelnymi źródłami. Pomysł na stworzenie strony narodził się z zainteresowania wszelkiego rodzaju ciekawymi informacjami i nowinkami. Liczę, że portal stanie się miejscem wymiany takich ciekawych informacji.

Zachęcam do odwiedzenia strony i podzielenia się swoimi uwagami. Wszelka aktywność na stronie również mile widziana.

pozdrawiam

Crusty

email: admin(at)epic-fact.pl

Bez kategorii

Polski paradoks.

„Paradoks polega na intuicyjnym przypisywaniu państwu cech racjonalnie myślącej osoby.

Państwo nie jest monolitycznym tworem i nie ma jednoznacznie zdefiniowanych celów. Prawo jest ustalane przez parlament, który nie posługuje się w tym celu żadną spójną wizją przyszłości. Ponieważ głównym celem posłów jest wygrywanie wyborów i zapewnienie sobie dostatniego życia, tworzą oni ustawy dostosowane do aktualnych nastrojów społecznych i do aktualnych życzeń swoich sponsorów.”

———

No wlasnie,jak to sie dzieje,ze Polska bedac w NATO i EU ledwo ledwo sie rozwija przy sporej pomocy EU,a takie Chiny ktore nie sa w EU,nie maja i nie bede mialy euro sa na podobnym poziomie rozwoju i rozwijaja sie 10% rocznie?

Przeciez Chinom NIKT nie pomagal,ani USA ani Niemcy ani inny kraj EU,ze o Indiach nie wspomne.

Sprawa lezy w mentalnosci ludzi.

Polak to jest taki ulomny czlowiek,ktory nawet jak skonczy studia w przyspieszonym tempie i znajdzie sie w Sejmie to sprzeda wszystkich i wszystko za niezla lapowka ze swoja rodzona matka wlacznie.

W Chinach jest za to kara smierci,a w Polsce jak sie dowiedza,to pogroza palcem i sprawa bedzie zamieciona pod dywan.

Wezmy dla przykladu takiego przecietnego Polaka Jak Stefan Kowalski czy Pomruk Wielki,to oni beda sie specjalizowac w tym jak wykonczyc najlepszych i promowac najslabszych ,bo wtedy sami lepiej wypadaja na tle ogolu.

To cos jak z zyczeniem Polaka do zlotej rybki:”Chce zeby sasiadowi krowa zdechla.”

W Polsce nie ma czegos takiego by brac przyklad z lepszych,ze to jest mocno ugruntowana tradycja by najlepszych wykanczac.

10027

Seminarium szkoleniowo naukowe DSW 2.12.2011

Zapraszamy na seminarium naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się 2 grudnia 2011 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu pod honorowym patronatem Konsultanta Regionalnego ds. Genetyki Klinicznej Województwa Dolnośląskiego prof. dr hab. dr n. med. Marii Małgorzaty Sąsiadek.

Seminarium naukowo-szkoleniowe kierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów, lekarzy pediatrów, studentów medycyny, pedagogiki, pracowników socjalnych, rodziców.

Szczegóły na: www.dsw.edu.pl/index.php?id=1370&tx_ttnews[tt_news]=1630&cHash=c11457b778

Bez kategorii

Cygnus X-1 w nowym świetle

Na forum Gazeta.pl w artykule w dziale Next zasygnalizowano krótko postępy w poznawaniu słynnej czarnej dziury Cygnus X-1.

next.gazeta.pl/next/1,114662,10691650,Czarnej_dziury_opisanie.html

Dokładniejsze i szersze dane mamy w popularnej postaci m. in. tu:

www.skyandtelescope.com/news/Cygnus-X-1-Exactly-134241693.html

www.physorg.com/news/2011-11-chandra-black-hole-birth.html

Wyłania się z nich obraz, jakiego jeszcze niedawno sie nie spodziewaliśmy. Oto czarna dziura (krążąca w parze z błękitnym olbrzymem) wiruje z czestotliwością aż 800 obrotów na sekundę. Nie mogłaby się obracać – przy jej rozmiarach (średnica ok.90 km) – o wiele szybciej, biorąc pod uwagę ograniczenia związane z prędkością światła! Musiala mieć spory moment pędu już w momencie narodzin. I co najciekawsze – najprawdopodobniej nie powstała w wybuchu supernowej – wygląda na to, że powstała w wyniku nieeksplozyjnego zapadnięcia się masywnej supergwiazdy!

31131

Rośliny nie są głupie!

Świadomość roślin nie jest w stanie odbierać świata ze wszystkimi jego niuansami, rejestruje tylko bodźce przyjemne i nie przyjemne. Tak oto roślina reaguje na światło itd. Dzięki ewolucji, poprzez stadia przejściowe jak np. odżywiające się zwierzętami rośliny, stanie się zwierzęciem, a następnie człowiekiem. Kosmologia – nauka duchowa analizuje ewolucję żywych istot od roślin do stadium człowieka. Uchyla także rąbka tajemnicy, jaka czeka nas przyszłość. Rozwój odbywa się pod wpływem prawa przyczynowo-skutkowego, zwanym prawem karmy. Reinkarnacja zapewnia kontynuację rozwoju…. Te tematy oraz wiele innych jak np. odrzucenie dogmatycznych religii, konsekwencje żywienia się mięsem, konsekwencje samobójstwa etc. są przedmiotem analiz kosmologii. Zapraszam do lektury.

Rozwoj roślin, zwierząt i cel ewolucji człowieka….