Bez kategorii

Ekolodzy: zepsuty Durban, przegrzana Ziemia

Polska na czwartym miejscu po wszystkich brudasach.?

Do napaleńców na reaktory atomowe:

Paliwo do reaktorów atomowych się kończy i jest już drogie.

Uran jest już tak dobrze jak na lekarstwo.Twój ślub, to legalne złodziejstwo.

Wszystko co posiadasz jest tylko pół warte.

Pamiętaj! Po rozwodzie będziesz ją finansowo

dalej utrzymywał, a twa renta jest też tylko pół warta.

32202

Najdroższe mokradła świata

Dawniej obowiązywało hasło, Po to dał Bóg człowiekowi ziemię, przyrodę, aby za pomocą rozumu ją zagospodarować i zaprzęgnąć ją do lepszego życia. Teraz obowiązuje dzięki ekoszołomom, przeznaczać wszystkie środki aby nic się nie zmieniło. Klimat się zmienia, ( a człowiek i przyroda lubi ciepło), walczyć ze zmianami. Są powodzie, rozkopywać wały i sprowadzać szkodniki bobry, bo to takie piękne jak tworzą one siedlisko komarów, itd.

Tylko ciekawe dlaczego ludzie uciekają z tej dzikiej Polski z nieregulowanymi rzekami do krajów które zagospodarowały tą przyrodę, ziemię, wszystko jest pięknie wyregulowane, działają elektrownie wodne. Dlaczego ekoszołomy z Europy nie przyjeżdżają mieszkać w dzikiej Polsce, czy innych dzikich zakątkach świata. Gdzieś jest granica rozsądku, czy my pracujemy aby ptaszkom i żabom było dobrze, czy nam. Ekoszołomy niech rozkopują wały i groble w Holandii, a od Polski wara. Polska ma się rozwijać. Przecież wiadomo, że jeśli np. nie będziemy pogłębiać Wisły, to w pewnym momencie zmieni ona koryto. Niech ekoszołomy sobie zamieszkają w pradolinie Wisły i podziwiają ptaszki, tylko jak Wisła zmieni koryto, to zgodnie z wolą przyrody niech się potopią.

Bez kategorii

Odra atakuje. Szczepmy się!

Wszystko jest wzgledne. Liczby zgonów poszczepiennych (ponizej 10 ) są znacznie większe niz liczby zgonów w wyniku chorób zakaźnych, które liczone sa w tysiacach. W krajach zachodnich, gdzie mało ludzi szczepi swe dzieci, ich umieralnosc jest znacznie mniejsza niz w krajach, w których szczepi sie najwiecej (takich jak USA czy Polska). A w USA umieralnosc Amiszow, ktorzy nie szczepia swych dzieci, jest mniejsza niz srednia amerykanska. Ludzie umieraja od chorob zakaznych tylko w krajach, gdzie medycyna jest prymitywna lub trudno dostepna, oraz tam, gdzie ludzie sa zaglodzeni. Odra (podobnie jak swinka i rozyczka) to normalna choroba dziecieca, ktora warto przechorowac i uzyskac odpornosc na cale zycie. Szczepionka jej nie daje, ale czesto okalecza lub zabija. Tylko do rodzica nalezy wybor, czy chce zyc z ryzykiem poszczepiennego zgonu lub kalectwa dziecka, czy z ryzykiem zachorowania na chorobe zakazna.

Gdyby szczepionki byly calkowicie bezpieczne, nikt by ich nie unikal, ale poniewaz NIE sa, ludzie musza wybierac rodzaj ryzyka. Panika wsrod handlarzy szczepioneke wynika tylko z tego, ze traca miliardowe zyski, zycie ludzi NIC ich nie obchodzi. Miliony ludzi rocznie jest zabijanych przez rozne leki i firmy farmaceutyczne, ani WHO nie ponosza za to zadnej odpowiedzialnosci. Szczepionki MMR zawieraja trzy typy zywych wirusow (odry, swinki, rozyczki) i rozprzestrzeniaja choroby zakazne oraz sa powodem mutacji tych wirusow, dzieki czemu staja sie one coraz bardziej zlosliwe i zabojcze.

Bez kategorii

Konferencja klimatyczna w Durbanie

Trudno jest znaleźć w Polsce innego dziennikarza,który z uporem godnym lepszej sprawy walczy z CO2,jak Pan Tomasz w GW.Na szczęście kończy się to tylko na przeczytaniu kolejnego artykułu na ten sam temat.Większość rządów na świecie robi swoje ,czyli … nie robi nic w sprawie ograniczania emisji CO2.Jest jeden wyjątek – Komisja Europejska , której przed ograniczaniem emisji nie powstrzymuje nawet kryzys , który grozi rozpadem Unii Europejskiej. Na szczęście prezydencję w Unii sprawuje Polska, która reprezentuje Unię na konferencji w Dubaju. Polska otrzymała właśnie antynagrodę „Skamielina dnia” za podważanie wiarygodności Unii Europejskiej,gdyż nie zgadza się na dobrowolne obłożenie przedsiębiorstw limitami emisji CO2.Trzymajcie tak dalej.

Bez kategorii

Coraz gorętsza Polska i co z tego wynika

„oziminy (czyli rośliny siane na jesieni) mogą być narażone na zagrożenia związane ze złymi warunkami przezimowania i przymrozkami,”

„Cieplejszy klimat będzie miał korzystny wpływ na owoce, gdyż spadnie ryzyko szkód spowodowanych przez wczesne, jesienne oraz późne, wiosenne przymrozki.”

To jak z tymi przymrozkami. Dla jednych roślin będą a da drugich nie?

Ale widzę, że ekologiczna nagonka jest na całego… Wystarczy przypomnieć jak to było ze świńską grypą. Tak i z ociepleniem klimatu. Niby świńska grypa istnieje ale okazała się mniej groźna niż zwiastowali to naukowcy i tak będzie z ociepleniem. Wiadomo, że chodzi o pieniądze…

29479

Próg słyszalności

Znow w „Jeden z 10” wprowadzaja w blad… Powiedzieli, ze infradzwieki sa ponizej 16 Hz. Tak definiuje polska norma, ale miedzynarodowa ma granice 20 Hz, o tym chyba nie raczyli wspomniec w TV. Co za gleby wymyslaja te pytania ? PRzeciez wystarczy 2s goglowania… Przy okazji mozna sie dowiedziec, ze ulubione slowo Kubicy – „bolid” oznacza spadajacy meteor i, ze swieci on z powodu wzrostu temp. wywolanego spietrzeniem powietrza. 🙂

A ja mam kolejne pyt. do ewolucjonistow:

Jak wyewoluowal mechanizm powodujacy bol wywolany duzym halasem ? Do tego chyba potrzebna by byla spora smiertelnosc spowodowana halasem… Mysle co by go moglo powodowac… Odrzutowce, sprzet audio… To raczej nowe wynalazki… Co tam tak kiedys halasowalo ?? Stopery byly juz znane ? 🙂

Bez kategorii

Felieton: NFC to nie (tylko) płatności

Polska to bardzo dziwna kraj – mawiał przed laty w programie satyrycznym Zulu-gula, imigrant z bliżej nieokreślonego kraju, dziwiąc się polskiej rzeczywistości. Choć lata zapóźnienia technologicznego wychodzą nam teraz, paradoksalnie, często na zdrowie, bo od razu wdrażamy najnowsze rozwiązania, to w kwestii świadomości nowoczesnych usług i ich penetracji jesteśmy zdecydowanie dalej niż kraje Zachodu.