Bez kategorii

Pioruny kuliste znowu rozrabiają :)

Kilka razy dyskutowaliśmy tu nad piorunami kulistymi, realnoscią i naturą zjawiska (na przykład tu). Mamy nowe, dość wiarygodne doniesienie. Niestety, depesza PAP jest uboga w szczegóły, które mogłyby wnieść coś nowego – ot, taki dość typowy przypadek, który tylko zwiększa statystyki, przy okazji potwierdzając wielokrotne relacje świadków.

Czechy: Piorun kulisty zniszczył centralę pogotowia w Libercu

Niedziela, 10 lipca (17:41)

Piorun kulisty zniszczył w nocy centralę pogotowia ratunkowego w Libercu, na północy Czech, i poważnie wystraszył pracowników placówki – podało w niedzielę czeskie radio publiczne.

Według informacji rozgłośni piorun wpadł do dyspozytorni, przeleciał przez pomieszczenie, zniszczył komputery, odbił się od sufitu, a w końcu zniknął, dotykając podłogi.

Z powodu tego niecodziennego zjawiska meteorologicznego awarii uległ cały system informatyczny, a karetki kierowano do potrzebujących, korzystając z telefonów komórkowych. System udało się uruchomić dopiero po kilku godzinach z pomocą specjalistów.

Spowodowane przez piorun szkody wyceniono na 250 tys. koron (ok. 40 tys. zł).

W nocy z soboty na niedzielę przez Czechy przeszły bardzo silne nawałnice. Wiatr łamał drzewa, przewracał słupy energetyczne, a pioruny wywołały kilka pożarów. Czescy meteorologowie zapowiadają dalsze burze na noc z niedzieli na poniedziałek.

PAP

2586

Kto dożyje sześćdziesiątki

Gówno prawda jako jedna z możliwych prawd.

W krajach „cywilizowanych” to może tak wygladać:

Zachorował w wieku 50 lat i podtrzymywano go „technicznie” przez 30

następnych lat…

A w Afryce 50 lat zchorował i umarł od razu…

Statystycznie to wiadomo kto wygrał…

Statystyki to sobie można wsadzić tak jak sondaże wyborcze:

Czyli w dupę po prostu!

Bez kategorii

POMOCY

Czy ktoś wie cos na temat narzędzi statystycznych jakimi i po co posługują się ludzie robiący statystyki giełdowe? Piszę pracę na ten temat, a nic o tym nie wiem. Bardzo mi zależy na rzetelnych informacjach.