25644

Prokrastynacja i internet

Witam,

Z pewnością zdarza się Wam korzystać z Internetu w celu prokrastynacji.*

Chciałbym prosić, żebyście następnym razem, kiedy dopadanie Was ta potrzeba, zamiast korzystać z kilku serwisów zaspokajających ją zazwyczaj, zajrzeli na tę stronę:

moje-ankiety.pl/respond-15807.html

i wzięli udział w naszym badaniu poświęconym skuteczności recenzji internetowych.

Dokładniejsze informacje znajdują się na podanej stronie.

Z góry dziękuję!

* prokrastynacja – przekładanie, odwlekanie czegoś (np. pracy do wykonania)

Bez kategorii

Dynamiczna metoda mierzenia prędkości

Witam proszę o opinię na temat eksperymentu z dziurawym wiadrem

poniżej załączam link ogólnie nowa metoda polega na dynamicznym wyznaczeniu

prędkości Ziemi względem zera absolutnego prędkość ciała względem nieruchomego punktu określa nam bezwładność danego ciała zatem porównując ilość wody która wypłynie z dziurawego wiadra będę wiedział jak woda parła na wiadro

PANOWIE RELATYWIŚCI nie można już od dziś mówić że prędkość nasza wynosi tyle i tyle względem jakiegoś układu a tyle i tyle względem innego mamy jeden układ absolutny wyznaczony dynamicznie

pdf.investintech.com/z/h/dml9c9l/newton.html

Bez kategorii

Interpretacja wskaźników finansowych

Witam,

będę wdzięczny za pomoc w interpretacji poniższych trzech wskaźników finansowych. Nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na ich temat.

1. logarytm naturalny z zysku ze sprzedaży:

log[zysk(strata)ze sprzedaży x 12/ilość miesięcy]

2. rentowność zobowiązań:

[zysk(strata)netto x 12/ilość miesięcy] / zobowiązania i rezerwy na zobowiązania

3. kredyty i zobowiązania finansowe / przychody ze sprzedaży

Dziękuję za pomoc.

Bez kategorii

Badanie agresji kierowców

Witam,

W ramach swojej pracy magisterskiej, prowadzę badanie dotyczące agresywnych zachowań kierowców, do którego serdecznie zapraszam wszystkich posiadaczy prawa jazdy. Badanie jest całkowicie anonimowe. Oto link, który przekieruje Cię do strony z ankietą: www.ebadania.pl/effe551f48ac04d8

Bardzo dziękuję za pomoc!

30679

Naukowcy z UCLA opracowali ‚cyfrowego’ detektywa

Witam,

Jak dobrze wszystkim wiadomo w Stanach Zjednoczonych istnieje mnóstwo gangów. Nie są może to grupy tak zorganizowane jak za czasów prohibicji, ale mogą być one równie niebezpieczne. Nie znam dokładnych statystyk, ale w wyniku krwawych między nimi ginie mnóstwo osób. Program pilotażowe finansowane z federalnych pieniędzy szukają wszelkich sposobów aby usprawnić działania policji w wykrywaniu sprawców lub zapobiegania konfliktom między grupami przestępczymi. Na horyzoncie pojawiło się rozwiązanie. Opracowany przez naukowców program komputerowy ma pomóc w śledztwach dotyczących gangów. Po przeczytaniu artykułu stwierdzam, że na pewno będzie on przydatny, ale nie byłbym tak pozytywnie nastawiony jak autorzy projektu. Moim zdaniem nie tak łatwo przewidzieć gdzie i kiedy może dojść do starcia między przestępcami.

Ponadto zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy policja nie wykorzysta programu, aby ‚podciągnąć’ swoje statystyki (program bazuje jednak na ich pracy)?

Co myślicie o tym pomyśle i czy sądzicie, że osiągnie sukces?

Ma szansę zaistnieć na szerszą skalę?

pozdrawiam i dzięki za komentarze

Bez kategorii

Inność

Witam,

Od dłuższego czasu konsekwentnie obserwuje niechęć, wręcz bierną agresję w stosunku do wszelkiej inności, na wszystkich polach, czy to światopoglądowy, czy biologicznych etc.

Szukam pierwotnej przyczyny zrodzenia się lęku przed innością, o ile wytłumaczenie innych psychologicznych kwestii tego rodzaju zwykle nie sprawia problemu (np. na pytanie czemu mężczyźni mają większą tendencje do bycia agresywnym? Szukamy w odpowiedzi w prehistorycznych polowaniach na zwierzynę, w których brali udział głównie osobniki męskie).

W przypadku inności (czyli innego człowieka, innych poglądów itd.) odpowiedź nie jest moim zdaniem prosta, gdyż zmiana (konsekwencja inności) przynosi zyski i straty, na pewno nie da się jej przypisać tylko jednej z tych dwóch cech.

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.

29171

serwis internetowy kosmosnews.pl

Witam

chciałbym uzyskać od Was trochę opinii na temat mojego projektu.

Jako że pasjonuje się Wszechświatem, stworzyłem portal związany głównie z tematyką kosmosu.

Strona nie stoi na żadnym CMS-sie tylko pisana jest od podstaw przeze mnie . (i nadal jest usprawniana)

Jakie posiada funkcje? :

Głównie to umieszczane są w niej dzień w dzień aktualne informację z tematyki kosmosu i wszystkiego co z tym jest związane (juz od ponad roku). ostatnio dodana została nowa funkcjonalność : -gdyby ktoś chciał podzielić swoimi materiałami – można sie zarejestrować i wrzucać na serwer zdjęcia lub filmy (linki youtube) – i te materiały ( w zależności jaki sie wybierze sposób udostępniania) będa od razu wyświetlane na stronie głównej serwisu i w podkategoriach. jest też wiele innych funkcji ale nie już będę zanudzał.

prosił bym o komentarze –

strona pod adresem : www.kosmosnews.pl/

przy okazji

szukam chętnych do współtworzenia – prowadzenia tej stronki – gdyby ktoś miał takie same upodobania jak ja to proszę o kontakt:)

11556

– Hiszpanski

Witam,

Udzielam lekcji jezyka hiszpanskiego na kazdym poziomie.

6 lat doswiadczenia w Polsce. Lekcje sa indywidualne. Cen sa nizsze, poniewaz nie trace czasu na dojazdy.

Moja metoda jest wrecz idealna dla osob pracujacych

Juan Castaneda

hiszpanski.online@gmail.com

Skype: hiszpanski.online

GG 37307066

Bez kategorii

Najnowsze badania polskiej blogosfery?

Witam – kilka lat temu przeprowadzono badania dotyczące polskiej blogosfery: badanieblogosfery.blox.pl/2008/02/Raport-z-badania.html

wyniki były bardzo ciekawe i chyba były to pionierskie badania na taką skalę.

Czy ktoś wie może, czy istnieje nowsza wersja tych badań, albo czy zapowiada się ich kolejna edycja w najbliższym czasie?Moje badanie:

www.wbadanie.pl/ankieta/201699142/ – blogi i blogosfera

Warte obejrzenia:

Bez kategorii

co naprawde jest w stanie powiekszyc penisa

Witam, bardzo prosze o dluzsza i bardziej dokladna wypowiedz Doktorze, a nie w style ze wielkosc nie ma znaczenisa liczy sie technika uczucie itp , tylko szczerze czy oprocz operacji ktore nie sa doskonale , co pan sadzi o pompkach, rozciaganiu,cw. jelg,kremach,podawaniu testosteronu masci z DHT-andractim lub testosteronem, nakladanym na penisa – czy spowoduja miescowy wzrost, szczegolnie u osob z niedoborem od urodzenia androgenow i przez to penis sie w pelni nie rozwinal ,zalozmy ze osoba ta ma 30 lat bo wiadomo ze u dzieci testosteron lub DHT powoduje wzrost penisa, ale mysle ze polaczenie tych wszystkich metod tez o te 2-3 cm by cos powiekszylo, itp , co z tych rzeczy jest w stanie naprawde odrobine np o 2 cm wydluzyc lub poszerzyc penis? np urolodzy rekomenduje tzw extendery czyli rozciagacze noszone przez 6 miesiecy po pare godzin dziennie sa w stanie namnozyc komorek w praciu?? i go wydluzyc o kilka cm naprawde, czy to prawda , czy penis nie bedzie chudszy wtedy? a co pani sadzi o ostatnim hicie w usa pompce wodnej

www.sexyuroda.pl/product-pol-113-Hydropump-Bathmate-Hydrauliczne-Powiekszanie-do-7cm-REKOMENDUJEMY-.html

czym rozni sie od tradycyjnej?

co z powyzszych metod jest kompletnie nieskuteczne a co skuteczne w jakims stopniu?

Bez kategorii

Swazilandia chora na AIDS i głodna

Serdecznie witam panie dziennikarzu: Suazi, nie żadem „Suaziland” – nie musi pan na siłę anglicyzować języka polskiego.

A może niech Suazi poprosi o pomoc Izrael? Ciekawe co dostanie…. Hm: w najlepszym wypadku oskarżenie o zaczepki o charakterze typowo antysemickim? Czy Izrael udziela komuś pomocy humanitarnej?

Bez kategorii

Techniki dentystyczne-wybor uczelni

Witam. W tym roku dostalam sie na TD w Poznaniu i Gdansku. Jestem swiezynka, wiec szukam ludzi, ktorzy moga mi realnie cos opowiedziec na temat studiow na tych uczelniach. Przede mna trudny wybor i mam na to kilka dni. Od roku mieszkam w Gdansku, dlatego wybor uczeln dodatkowo jest trudniejszy. Czekam na Wasze opinie-moze mi pomoga w podjeciu decyzji (licze na to) Pozdrawiam 🙂

Bez kategorii

Prośba o wypełnienie ankiety.

Witam.

Jestem studentką III roku zarządzania i zbieram informacje potrzebne mi do pisania pracy inżynierskiej poświęconej innowacjom w branży sprzętu elektronicznego powszechnego użytku. Ankieta jest bardzo krótka (ma 8 pytań) i jej wypełnienie powinno zająć dosłownie kilka chwil. Znajduje się pod adresem:

www.zie.pg.gda.pl/~idrozdow/elektronika/

Liczę na Państwa pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas 🙂

Pozdrawiam,

Izabela Drozdowska.

24204

Kalkulator położenia księżyca

Witam. Poszukuję kalkulatora w chmurze do łatwego i szybkiego obliczania położenia księżyca (azymut, wysokość, najlepiej także faza księżyca), mając dane współrzędne geograficzne, datę i godzinę. Coś podobnego, jak ten kalkulator położenia słońca, tyle że dla księżyca. Ewentualnie jakiegoś innego sposobu na łatwe śledzenie położenia księżyca dla wybranego miejsca w różnych dniach. Mam nadzieję, że znajdę na tym forum osoby zainteresowane tematem, z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

21984

Ankieta badawcza proszę o pomoc!

witam,

piszę pracę dyplomową odnośnie bankowości internetowej i potrzebuję szybko zebrać wyniki do ankiety, liczę na Waszą pomoc!

jako że nie można tu udostępniać linków, proszę wpisać w wyszukiwarce: internauci, a bankowość i na drugiej pozycji jest moja ankieta (w serwisie ankietka)

Badanie ma na celu ukazanie występujących zależności pomiędzy korzystaniem z Internetu, a korzystaniem z usług bankowości internetowej. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a odpowiedzi posłużą wyłącznie do opracowania zbiorczych zestawień statystycznych w pracy naukowej. Pytania są proste, niewymagające specjalistycznej wiedzy. Bardzo proszę o rzetelne odpowiedzi i podążanie za wskazówkami. Z góry dziękuję za poświęcony czas!

Bez kategorii

Pomoc w zadaniu z matematyki.

Witam! mam taki problem ,muszę rozwiązać zadanie z matematyki, a nie mam pojęcia jak ,przeszukałam internet, sama coś próbuję ,ale mi nie wychodzi, może ktoś będzie umiał je zrobić i mi pomoże

Wyznacza a i b ,jeżeli wiadomo,że liczby 2 i -3 są pierwiastkami wielomianu

a) W(x)=ax^3-(a+b)x+12-b

b)W(x)=bx^3+ax^2+(b-a)x+3

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Bez kategorii

Zaproszenie do udziału w badaniu opinii

Witam,

prowadzę obecnie badanie do mojego doktoratu. Badanie dotyczy ocen grup i wydarzeń społecznych. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety znajdującej się pod poniższym linkiem.

www.surveymonkey.com/s/badania_spoleczne

Obiecuję, że maksymalnie powinna zająć 10 minut 🙂

Z góry bardzo dziękuję za czas i uwagę (oraz wyrozumiałość dla tego wpisu i niekasowanie go;)).

Bez kategorii

Ile może trwać 6 dni

Takie coś fajnego znalazłem:

forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=2032#41802

(…)skoro Pan Bóg w ogromie Swojej nieskończonej wszechmocy stworzył cały Wszechświat i ustanowił rządzące nim prawa, to mógł również w ogromie Swojej wszechmocy w ciągu pięciu dni stworzyć ziemię i życie na ziemi.

Co zresztą można bez trudności nawet udowodnić w oparciu o obowiązujące fizyczne prawa. Ponieważ przez cały okres czasu stwarzania ziemi i życia na ziemi, Pan Bóg jako obserwator mógł swobodnie przemieszczać się [wg biblii dosłownie; a Duch Boży unosił się nad wodami] w przestrzeni okołosłonecznej z średnią prędkością bardzo bliską prędkości światła. I wówczas dzięki fizycznemu zjawisku dylatacji czasu, występującemu przy bardzo dużych prędkościach ruchu, zgodnie z transformacją Lorentza, przy prędkości ruchu Stwórcy w przestrzeni okołosłonecznej wynoszącej ok.;

0,9999999999999999999993525*c,

czas trwania zjawisk zachodzących na ziemi w ciągu 4 567 000 000 lat czyli 4567000000*365 dni ziemskich, zostałby dla Pana Boga jako zewnętrznego obserwatora przebiegu realizacji programu stworzenia ziemi i życia na ziemi został by skrócony do 6 dni. Natomiast przy jeszcze bliższej prędkości światła, prędkości przemieszczania się Pana Boga z miejsca na miejsce, dylatacje czasu mogły być jeszcze większe, dzięki czemu Pan Bóg mógł, w zależności od potrzeby poszczególne swoje dni pracy stworzenia wydłużać lub skracać zależnie od potrzeby, ale tak aby jednak nie przekraczały one średnio tych biblijnych 6 dni.

W kolejnym wpisie autor uzupełnia:

Witam!

Sprawdzałem jeszcze raz obliczenia i uprzednio powinno być o dwie 9 więcej czyli:

v = 0,999999999999999999999993525*c

Przepraszam za tę pomyłkę.

Zechce się ktoś pochylić nad tą teorią?

Bez kategorii

francuski POMOC

Witam, mam taką małą, ale zarazem znaczącą prośbę, aby ktoś znający język francuski wypisał mi jak się pisze i czyta te zdania poniżej:

1.Witam Panią

2.w czym mogę pomóc

3.pięknie Pani wygląda

4.poczęstuje się Pani

5.proszę i życzę smacznego

6.Jak się Pani miewa(czuje)

7.przepraszam za spóźnienie

8. dowidzenia

9.życzę miłego dnia