Bez kategorii

10 najgorętszych telefonów 2011 roku

W 2011 roku na rynek trafiło wiele telefonów komórkowych, które pokazały, że od urządzeń mobilnych można oczekiwać jeszcze więcej niż do tej pory. Podwoiła się ilość rdzeni procesorów, zwiększyły się przekątne i rozdzielczości ekranów, przyspieszył Internet, filmy nagrywać możemy już w rozdzielczości FullHD… czasem nawet w 3D.

Bez kategorii

Kamień w żołądku, czyli świąteczna niestrawność

Trywializowanie tematu – jeśli nie uczty duchowej, a tylko cielesnej – nie powinno być w liberalnie sprofilowanej gazecie tak przyziemne i zalatujące medykamentami.

Jakby Redakcja dokonała wiwisekcji zdrowotnego oddziaływania całorocznego spożywania wszystkiego po trochu, bez religijnych wachnięć ku postom czy uwielbieniu ryb, to by tu pasowało do linii ideologii redakcyjnej.

Można by też pokusić się w tym miejscu na zideologizowanie okresowej głodówki – duchowej lub cielesnej, albo diety wegańsko-laktoowo-owocowej – a od razu człekowi – ten produkt Zbigniewa W. czytającemu – od razu lżej zrobiłoby się na żołądku i doceniłby areligijne anty-Święta bez ani jednej nutki kolędy, bez zaśpiewu pastorałki, nawet tej z płyty załączonej do Gazety przed którąś tam wigilią – już lata temu…

Bez kategorii

Dynamiczna metoda mierzenia prędkości

Witam proszę o opinię na temat eksperymentu z dziurawym wiadrem

poniżej załączam link ogólnie nowa metoda polega na dynamicznym wyznaczeniu

prędkości Ziemi względem zera absolutnego prędkość ciała względem nieruchomego punktu określa nam bezwładność danego ciała zatem porównując ilość wody która wypłynie z dziurawego wiadra będę wiedział jak woda parła na wiadro

PANOWIE RELATYWIŚCI nie można już od dziś mówić że prędkość nasza wynosi tyle i tyle względem jakiegoś układu a tyle i tyle względem innego mamy jeden układ absolutny wyznaczony dynamicznie

pdf.investintech.com/z/h/dml9c9l/newton.html

20959

Dwi planety wielkości Ziemi.

Kepler-20e: 11 100 km średnicy. Kepler-20f: 13 200 km średnicy. W towarzystwie trzech innych planet, 950 lat świetlnych od nas.

Niestety, poza ekosferą (temperatura „chłodniejszej” szacowana na + 430 stopni C). Ale zdaniem wielu niewiele już nas dzieli do odkrycia prawdziwego „bliźniaka” Ziemi – prawdopodobienstwo takiego odkrycia w 2012 jest bardzo duże. Oczywiscie, niemal na pewno przez teleskop Kepler. Niezwykle udana, wspaniała misja!

www.space.com/13987-earth-size-alien-planets-kepler-22e-infographic.html

www.space.com/13990-2-earth-size-alien-planets-kepler-smallest-worlds.html

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114885,10851032,Odkryto_dwie_pierwsze_planety_o_rozmiarach_Ziemi_.html?lokale=zielonagora

Bez kategorii

Czy ludzki mozg osiagnal szczyt ewolucji?

wiadomosci.onet.pl/nauka/naukowcy-ludzki-mozg-to-szczyt-ewolucji,1,4975884,wiadomosc.html

„Ludzki mózg osiągnął ewolucyjny szczyt i, w przeciwieństwie do komputerów, nie będzie się już dalej komplikował – uważają brytyjscy i szwajcarscy naukowcy.”

———-

Skoro powiedzieli to Europejczycy to dotyczy to wylacznie ich.

Wiadomo ze swiadomosc ksztaluje byt i jesli byt nie ulega poprawie,tzn ze swiadomosc stanela w miejscu,co by dosc dobrze oddawalo sytuacje w EU.

Tylko dlaczego te przeklete Stany i Chiny sie rozwijaja?

Moze oni maja pomysly na rozwoj,ktorych nie maja Europejczycy,zatem mozgi ludzi poza EU beda podlegaly ewolucjia tych w EU juz nie?

Najprawdopodobniej tak wlasnie bedzie.

zenforest.wordpress.com/2008/05/18/mozg-ewolucja-emocji/

Z grubsza patrzac na polityke EU to zmierza ona do samozaglady logicznego myslenia i rozwoju czlowieka,bo stawia na pomoc slabszym a nie na ulgi dla najlepszych.

Patrzac jednak na najbogatszych widac dosc wyraznie,ze od 20 lat najbogatszy czlowiek na swiecie ma te same ok 70 mld doll.

Nikt nie przeskoczyl 100 i na to sie nie zanosi.

Gatesowi cos zaszkodzilo i zaczal rozdaewac swoj majatek i to samo robi Warren Buffett.

Jakas wiec bariera musi byc,chyba ze wkrotce ktos nowy wyskoczy z jakas rewelacyjna suma.

18134

Przeskok technologiczny i „back-engineering”

Od czasu do czasu ogladam sobie TV show Misfits. Ot, taki odprezacz – bezmozgowiec 🙂

Jeden z odcinkow opowiada o podrozy w czasie i o wynikajacych z tego paradoksach. Watek opiera sie o to, ze w rece Niemcow w okolicach II Wojny Swiatowej, wpada telefon komorkowy z naszych czasow. Zastanawia mnie ile owczesni naukowcy mogliby zrozumiec z zasady dzialania smartphone’u? Oczywiscie funkcje telefonu nie mogly dzialac ale cala masa innych rzeczy dzialaby OK – do czasu wyczerpania baterii. I chyba tylko baterie mogliby rozpracowac. No moze jeszcze LCD i swietlowke…

CheersEinstein may have believed that God doesn’t play dice, but God need not conform to Einstein’s beliefs.

Bez kategorii

Dr Pierużek-Nowak: uczmy się od wilka!

Dlaczego martwi się pani o wilki?

– Równie dobrze może pan zapytać tych, którzy zajmują się bezdomnymi, dlaczego to robią. Oni też spotykają się ze zdziwieniem, niezrozumieniem, nie oczekują wdzięczności, a tym bardziej rekompensaty finansowej. Jesteśmy po prostu wrażliwi na krzywdę. Wilki doznały olbrzymich krzywd, niezrozumienia i braku akceptacji ze strony człowieka.

A skąd ta pewność i ludzkiej wrażliwości u biologa, który na dodatek powołuje się nie raz w wywiadzie na rozwiązania ewolucyjne? Czy naprawdę jesteśmy wrażliwi na cudzą krzywdę i dlatego pomagamy, martwimy się o słabszych, bezdomnych czy o wilki? Ja słyszałem, że altruzim i emaptię da się wyjaśnić ewolucyjnie. Po prostu nie wszystko działa idealnie i pomagając po prostu liczymy na to, że ktoś „naszym genom” też pomoże gdyby nagle tego potrzebowały, bo coś w naszej strategii ewolucyjnej poszłoby nie tak. Ale może nie mam racji. Tym bardziej usłyszałbym wyjaśnienie tego wątku przez dr Pierużek-Nowak. Szkoda, że dziennikarz nie pociągnął tego wątku dalej.